​Початок великого суду в Іспанії нагадує, що питання Каталонії залишається невирішеним

Іспанський верховний суд у Мадриді розпочав у вівторок, 12 лютого, розгляд справи дванадцяти лідерів руху за відокремлення Каталонії, історичного регіону на північному сході Іспанії. Їх звинувачують, зокрема, у заколоті, підбурюванні до насильства та незаконному використанні коштів, що може загрожувати в’язничними термінами до 25 років, передає «Голос Америки».

Частина обвинувачених перебуває в ув’язненні вже близько року, після того як каталонський парламент проголосив самостійну республіку за результатами референдуму, в якому взяли участь менше половини місцевих виборців.

Більшість учасників каталонського референдуму 1 жовтня 2017 року проголосували за самостійність, але іспанський конституційний суд постановив, що референдум незаконний.

Тогочасний президент автономного уряду Каталонії Карлес Пучдемон утік і попросив притулку в Бельгії.

Прихильники підзахисних стверджують, що насильницького заколоту не було і що каталонські лідери стали політичними в’язнями.

Іспанський уряд наполягає, що жодного політичного впливу на процес немає і що судді діятимуть відповідно до законів країни, інформує «Голос Америки».

Фото AFP

https://k-z.com.ua/za-rubezhom/49504-pochatok-velikogo-sudu-v-ispaniyi-nagadue-shcho-pitannya-kataloniyi-zalishaetsya-nevirishenim

​Початок великого суду в Іспанії нагадує, що питання Каталонії залишається невирішеним