Адвокатура виступила проти дискримінації прав нотаріусів

Адвокати занепокоєні тим фактом, що законодавче регулювання нотаріальної діяльності змінюється без публічних консультацій з самоврядною організацією нотаріусів та передбачає порушення професійних прав.

Про це Рада адвокатів України заявила у відкритій заяві щодо ситуації в нотаріаті та висловила свою підтримку нотаріусам.

Як повідомили в НААУ, адвокатура підтримала нотаріусів у протидії корупційній реформі нотаріату.

На думку адвокатів, запровадження Кабінетом міністрів України та Міністерством юстиції України так званого «експериментального проекту у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», що передбачено постановою КМУ №860 від 24.10.2018 та відповідним наказом Мінюсту, може призвести до критичної ситуації в сфері надання нотаріальних послуг. Вказані нормативні акти створюють серйозні корупційні ризики та дискримінують права нотаріусів на здійснення професійної діяльності. Всупереч чинному профільному закону передбачено обов’язок нотаріуса додатково підтверджувати професійну компетентність. Такі штучні фільтри для допуску в професію можуть порушити не лише права однієї з юридичних професій, але права та законні інтереси фізичних і юридичних осіб, які звертаються до нотаріуса як до державного реєстратора.

Надання права вчиняти нотаріальні дії та здійснювати державну реєстрацію уповноваженими особами є очевидною спробою створення «квазінотаріату» паралельно до передбаченого законом «Про нотаріат» професійного корпусу нотаріусів.  РАУ поділяє оцінки Нотаріальної палати України щодо наявності ознак корупції та рейдерства в цій ініціативі.

Адвокати наполягають на необхідності в обов’язковому порядку залучати Нотаріальну палату України до розробки будь-яких законодавчих змін у нотаріальній діяльності, що відповідає вимогам демократичного урядування та ключових міжнародних документів щодо регулювання юридичних професій.

Нагадаємо, 25 лютого нотаріуси з усієї країни проводили мирну акцію протесту «Нотаріат проти корупційних схем».

 

https://zib.com.ua/ua/136591-advokatura_vistupila_proti_diskriminacii_prav_notariusiv.html

Адвокатура виступила проти дискримінації прав нотаріусів