Адвокати та Фопи можуть використовувати рахунки, як раніше: Нацбанк передумав

Національний банк повідомив про скасування норми щодо порядку використання поточних рахунків фізичних тік-підприємців, так і фізичних твк, що здійснюють незалежну професійну діяльність. Нагадаємо, адвокатам, а ФОПам було заборонено використовувати поточні рахунки для личнных потреб.

Відповідні зміни в. Інструкцію про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків і кореспондентських рахунків банків – резидентів та нерезидентів внесені постановою № 7 від 15 січня. Постанова набула чинності 17 січня.

Рішення обумовлене “нерозумінням бізнес-спільнотою” вимоги Національного банку україни здійснювати за поточними рахунками Фопів тільки ті розрахунково-касові операції, які не пов’язані з особистими потребами, а також право перераховувати кошти на власний рахунок, після сплати всіх податків і зборів.

У той же час незмінною залишається позиція Національного банку, з 2003 року діє норма, відповідно до якої поточні рахунки фізичних твк, не можуть використовуватися для проведення операцій, пов’язаних з підприємницькою діяльністю.

“Оскільки банківська система повинна бути захищена від ризиків здійснення фінансових операцій з ознаками фіктивності, Національний банк обговорить з Державною податковою службою механізми, спрямовані на мінімізацію таких ризиків”, – йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Адвокати та Фопи можуть використовувати рахунки, як раніше: Нацбанк передумав