Що обов’язково знати ФОП по роботі з власним рахунком

Національний банк уточнив порядок використання поточних рахунків фізичних твк для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності (далі – ФОП), так і власних потреб.

Так, Нацбанк відповів на найбільш поширені питання:

Що саме змінюється для ФОП?

Для ФОП діють норми щодо здійснення всіх widow розрахунково-касових операцій відповідно до знаходяться в згоді, так і вимог законодавства України, встановленого з 2003 року.

Як і раніше, ФОП може витрачати кошти з “підприємницького” рахунки лише для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності. У той же час, після сплати всіх податків і зборів, вони мають право перерахувати кошти в сіль-рахунку, відкритого для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності, на рахунок, відкритий цією особою для власних потреб.

Чи розділити ФОП для здійснення операцій, пов’язаних з власними потребами, повинні перерахувати кошти в сіль-рахунку ФОП на власний поточний рахунок фізичної особи, відкритий для власних потреб?

Так, за поточними рахунками, v національній валюті фізичних тік-підприємців, так і фізичних твк, що здійснюють незалежну професійну діяльність, здійснюються всі види розрахунково-касових операцій, крім операцій, пов’язаних з власними потребами.

Після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених, зокрема, Податковим та Господарським кодексами, ФОП мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні рахунки, відкриті для власних потреб.

Кошти, сіль, рахунки ФОП, на рахунок для власних потреб перераховуються після підтвердження про оплату податків і зборів, або відсутності заборгованості за ними.

Для чого внесено такі зміни в розрахунки ФОП?

Національний банк не вносив змін по суті, а лише уточнив норми про порядок використання поточних рахунків ФОП.

ФОП мають право, після сплати податків і зборів одержати чистий дохід, як готівкою, так і перераховувати цей дохід на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб.

Упорядкування операцій ФОП сприятиме мінімізації ризиків від здійснення фінансових операцій з ознаками фіктивності, зниження проявів тіньової економіки і розвитку безготівкових розрахунків.

Яким чином можуть Фопи використовувати кошти зі свого бізнес-рахунку?

За поточними рахунками ФОП v в національній валюті можна здійснювати всі види розрахунково-касових операцій, крім операцій, пов’язаних з власними потребами.

Суб’єкти господарювання, що мають поточні рахунки ст. банках і зберігають на цих рахунках кошти можуть здійснювати розрахунки за своїми грошовими зобов’язаннями, що виникають v-господарських відносинах, в безготівковій формі, а також ст. готівковій формі у відповідності з вимогами та обмеженнями, визначеними Положенням про ведення касових операцій ст. національній валюті України.

Вчасно дізнатися про зміни в. законодавстві допоможе HD-ЛІГА:ЗАКОН, що містить всі редакції документа. Замовити тест можна тут.

Які діяння санкції передбачені за порушення розрахунків ФОП?

Контроль за сплатою податків і зборів та застосування передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового законодавства покладено на контролюючі органи, відповідно до ст. 19-1Податкового кодексу.

Що обов’язково знати ФОП по роботі з власним рахунком