Як захистити бізнес і нерухомість від рейдерських захоплень

Міністр юстиції Денис Малюська розповів про реалізації дорожньої карти щодо подолання рейдерства в ході презентації “To do list” Мін’юсту.

За його словами, за перші місяці роботи було реалізовано 12 пунктів з 22 дорожньої карти. Зеленим відзначено все, що було зроблено з 1 вересня.

“З першого вересня було зроблено величезну кількість роботи, ще більше ми плануємо зробити до кінця цього року. У нас є 3 напрямки, за якими ми боремося з рейдерством. Перший – це перезавантаження особового складу. Другий – вдосконалення законодавства, яке містить чимало прогалин і недоліків. Третій – розвиток ІТ-інфраструктури: запровадження небезпеки-модулів, MobileID та інших сучасних технологій, що знизить ризики незаконного втручання людини ст. системи”, – зазначив Денис Малюська. Міністр зазначив, що кількість скарг, яке зараз вимагає розгляду, досягає майже 700.

Що Мін’юст передбачив зробити в сфері протидії рейдерству

1. Впровадження механізмів антирейдерських

1.1. Ліквідація акредитованих суб’єктів та їх філій як суб’єктів державної реєстрації.

1.2. Санація сфери державної реєстрації після того, як “негативної” діяльності акредитованих суб’єктів.

1.3. Удосконалення процедури встановлення (ідентифікації) особи, яка звертається за вчиненням реєстраційних дій, перевірки повноважень, підписання заяв.

1.4. Підвищення кваліфікації та практичного досвіду роботи реєстраторів, суворого обліку реєстраційних офісів, доступу до реєстрів, ключів КЕП і архівів.

1.5. Створення ефективного та дієвого інструмента для адміністративного і судового оскарження незаконних дій.

1.6. Забезпечення належного захисту документів і запровадження єдиного циклу нотаріального посвідчення угоди.

2. Проведення аудиту державних реєстрів, забезпечення інтероперабельності і високого рівня безпеки даних

2.1. Комплексне дослідження та аналіз діючої IT-інфраструктури.

2.2. Створення Єдиного адресного реєстру України.

2.3. Впровадження оновленого програмного забезпечення Єдиного державного реєстру.

2.4. Впровадження попереджувальних технічних функцій програми реєстру, належного захисту інформації вт реєстрі, ключів доступу, робочого місця реєстраторів від несанкціонованого проникнення або злому.

2.5. Запровадження можливості здійснення окремих реєстраційних дій ст. автоматичному режимах, без участі державного реєстру.

Як захистити бізнес і нерухомість від рейдерських захоплень