1. Поміщиків повідомлять про посягання на їх нерухомість
2 листопада 2019-го року набрав ст. чинності Закону № 159-IX “ПРО, може бути розроблений групою змін ст. деякі законодавчі акти України щодо захисту прав власності”. Він вніс ряд істотних змін ст. Закон рф “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”. Зокрема, нотаріальні дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва будуть здійснюватися одночасно з державною реєстрацією прав.
2. Антирейдерський ст. Закон набув чинності
16 січня 2020-го року ст. набув чинності Закон № 340-IX “ПРО, може бути розроблений групою змін ст. деякі законодавчі акти України щодо протидії рейдерству”. Положення про вимоги про нотаріальне посвідчення договору про встановлення земельного сервітуту, плати за користування земельною ділянкою, та у поновленні договору оренди землі набирають ст. чинності з 15 липня 2020 року. Закон вводить запобіжники від рейдерських захоплень землі, використовуваної с/г підприємствами, зокрема шляхом подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок.
3. Як дізнатися, хто цікавився вашою нерухомістю
Дані про осіб, які отримали інформацію щодо вашої нерухомості з Державного реєстру прав, можна отримати тільки в державного реєстру прав на нерухоме майно, уповноваженої особи, передній ліцензія або помічника нотаріуса. Інформація про зацікавлених ст. вашої нерухомості видається виключно ст. паперовій формі. Довідка про користувачів infos містить відомості про всіх осіб, які отримали інформацію з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права.
Зазначимо, що поставити на контроль свого бізнес-партнера, так і переглядати повну карту контрагента можна ст. зручні сервіси, CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. CONTR AGENT – це програмне v в реальному часі, можливість відстежувати діяльність компанії, бізнес-партнерів і отримувати миттєві повідомлення про будь-які зміни. V-служби втілений зручний пошук, партнерів, і, фільтрація по: код ЄДРПОУ, Квед, віком компанії, регіонах, формах діяльності, стану підприємства. Замовити тестовий доступ до послуги можна тут.
4. Як захиститися від рейдерів
Мін’юст дав кілька цінних порад, які допоможуть уберегти свою нерухомість від рейдерів. Зокрема, варто стежити за відомостями v у державних реєстрах, за допомогою сервісу SMS-Маяк, який повідомляє власникам про зміни в. статусу їх нерухомості та бізнесу; встановити ст. статути підприємства вимоги про обов’язкове нотаріальне посвідчення договорів відчуження корпоративних прав; внести запобіжники w-конституції.
5. Мін’юст запровадив додаткову аутентификацию для нотаріусів і держреєстраторів
Зараз для проведення реєстраційної дії нотаріусів та державним реєстраторам прав на нерухоме майно, обов’язково буде скористатися не тільки кваліфікованої електронним підписом, але і підтвердити рішення з допомогою Google, в ідентифікації з використанням одноразового пароля.
6. Мін’юст посилив вимоги до державних реєстраторів
Кваліфікаційні вимоги до держреєстратора поширюються на державних реєстраторів прав на нерухоме майно, так і державних реєстраторів юридичних твк, фізичних тік – підприємців та примітки к. с. тер-формувань, що знаходяться ст. трудових відносинах із суб’єктом державної реєстрації.
7. Як захистити бізнес і нерухомість від рейдерських захоплень
За словами Міністра юстиції Дениса Малюськи, в Мін’юсті є 3 напрямки, за якими йде боротьба з рейдерством. Перший – це перезавантаження особового складу. Другий – вдосконалення законодавства, яке містить чимало прогалин і недоліків. Третій – розвиток ІТ-інфраструктури: запровадження небезпеки-модулів, MobileID та інших сучасних технологій, що знизить ризики незаконного втручання людини ст. в системі.
8. Мін’юст може скласти адмінпротоколи, при захопленні майна та бізнесу, так і анулює доступ до реєстрів
Оновлено порядок розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстру суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства.
9. Хто буде розглядати скарги на держреєстратора замість антирейдерської комісії
Мін’юст визначив, як буде починають працювати Колегія з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстру суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції. Колегія уповноважена розглядати скарги ст. сфері держреєстрації на предмет наявності (відсутності) порушень законодавства див. оскаржуваних рішення, дії або бездіяльність держреєстратора, держреєстрації суб’єктів, територіальних органів Мін’юсту, у разі участі ст. нею співголів, секретаря та не менше 3-х членів Колегії.
10. Запрацювала антирейдерська колегія; трос відомо, хто увійшов ст. її складу
V засіданні Колегії при наданні усних пояснень особами, запрошеними для розгляду скарги ст. сфері держреєстрації колегіально, зможуть брати участь представники неурядових організацій, які представляють і захищають інтереси бізнесу ст. Україні (зокрема, представники Ради бізнес-омбудсмена).