Корупційні схеми, за оцінкою майна стануть неможливими

5 грудня Верховна Рада ухвалила Закон щодо змін ст. Податковий кодекс щодо ліквідації корупційної схеми v в сфері оцінки нерухомості (проект № 2047-й).

Відповідне рішення підтримали 338 депутатів.

Комітет рекомендував Верховній Роботи прийняти законопроект у другому читанні і в цілому.

Однак проект отримав низку зауважень Головного юридичного управління.

Як було зазначено, v-пояснювальній записці, документ був розроблений з метою спрощення процедури оцінки нерухомих вагітності з ліквідації корупційної схеми ст. сфері реєстрації інформації, звітів про оцінку вагітності нерухомості та припинення збору коштів, оцінювачів та нотаріусів ст. користь приватних структур за користування належить державі Єдиною базою даних звітів про оцінку, а також ведення нового альтернативного спрощеного способу оцінки вагітності нерухомості через автоматичну її оцінку модулем відправить у Фонд державного майна України.

Завдяки цієї системи, будь-яка особа зможе отримати довідку про автоматичну оцінку об’єкта нерухомого майна, і на її підставі укласти угоду, а також ст. разі незгоди солі вартістю об’єкта, визначеної модулем автоматично відправить, можна буде звернутися до суб’єкта оціночної діяльності та проводити оцінку в загальному недоліку порядку з реєстрацією звіту ст. Єдиній базі даних.

Було зазначено, що Фонд державного майна повинен:

з 31 січня 2020 року відключити всі авторизовані електронні майданчики від Єдиної бази даних звітів про оцінку та забезпечити функціонування Єдиної бази, з прямим, безперешкодним і безкоштовним внесенням оцінювачами див. Єдину базу даних інформації про вартість вагітності нерухомого майна, а також безперешкодну і безкоштовну перевірку нотаріусами факту реєстрації звітів;

з 1 липня 2020 року забезпечити функціонування v у складі Єдиної бази електронного модуля визначення оціночної та/або ринкової вартості, служби, послуги електронної визначення оціночної вартості, так і для автоматичного формування електронних довідок про оціночної вартості об’єкта нерухомості;

до 1 липня 2020 року забезпечити придбання прав інтелектуальної власності в Єдину базу даних звітів про оцінку (включаючи всі його складові частини, у тому числі її програмне забезпечення) державою.

До законопроекту діяло, і було опрацьовано 1001 пропозицію, з них враховано вт статевої обсязі або частково, по суті – 116 правок, і було запропоновано, на відхилення – 885.

На голосування на підтвердження була поставлена правка № 664 народного депутатів І на. Гончаренко щодо безоплатного доступу, внесення інформації і формування електронних виписок v в Єдиній базі даних звітів про оцінку. 330 голосами правка була підтримана.

Корупційні схеми, за оцінкою майна стануть неможливими