Спрощення отримання громадянства України

Президент подав на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект № 2590 “Про, може бути розроблений групою змін ст. деякі закони України щодо питань громадянства”, спрямований на врегулювання деяких питань українського громадянства.

Законопроект має на меті актуалізувати окремі положення законодавства про отримання та припинення громадянства України , та унормувати питання, що визначають підстави, за наявності яких не допускається отримання українського громадянства.

Проект передбачає звільнення певних категорій твк від обов’язку подавати зобов’язання припинити іноземне громадянство, при отриманні громадянства України , за умови принесення ними присяги громадянина України.

Документ пропонує звільняти від обов’язку подавати зобов’язання припинити іноземне громадянство, при отриманні громадянства України твк, які проходять або проходили військову службу за контрактом ст. WSU, допомагали ст. забезпеченні національної безпеки та оборони, за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства.

Також передбачається звільнити від обов’язку подавати зобов’язання припинити іноземне громадянство твк, які є громадянами держави-агресора або держави-окупанта, так і зазнали ж своєї волі сторін, переслідуванням, так як за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства.

Крім того, проект закону пропонує:

  • – розширити коло твк, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням;
  • – скоротити перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства;
  • – переглянути підстави для втрати громадянства України;
  • – уточнити підстави скасування рішення про оформлення набуття громадянства і т. питання.

Законопроектом також пропонується внести зміни ст. ряд законів, передбачивши подання декларації про відсутність іноземного громадянства особами, які претендують бути прийнятими на державну службу, службу в вт, органи місцевого самоврядування, експлуатацію вт, правоохоронних органах і т. питання.

Спрощення отримання громадянства України