Сучасні методи роботи судового розпорядника

В місті Харкові 4 – 6 березня місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку судових розпорядників місцевих (окружних) та апеляційних судів.

У перший день підготовки заступник керівника апарату Харківського окружного адміністративного суду Ірина Зарубіна розповіла про законодавче забезпечення діяльності судових розпорядників, окреслила вимоги  Інструкції про порядок забезпечення старшими судовими розпорядниками та судовими розпорядниками проведення судового засідання, їх взаємодії з правоохоронними органами, передає «ЗіБ» з посиланням на прес-службу НШСУ.

Голова Вовчанського районного суду Харківської  області Максим Глоба обговорив зі слухацькою аудиторією права та обов’язки, що покладаються на судових розпорядників, у тому числі під час проведення закритого судового засідання, вжиття заходів щодо обмеження входу до зали судового засідання сторонніх осіб. Викладач звернув увагу на особливості складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185-3 КУпАП та вимоги до оформлення протоколу про адміністративне правопорушення за неповагу до суду.

Окрім теоретичних знань, судові розпорядники набудуть практичних навичок надання домедичної допомоги. Для проведення занять за цією тематикою були запрошені фахові медичні працівники. Слухачі дізнаються про основні ознаки порушень діяльності серцево-судинної системи, причини та ознаки зупинки серця, порядок (алгоритм) проведення серцево-легеневої реанімації залежно від віку постраждалого, причини виникнення та класифікацію порушення прохідності верхніх дихальних шляхів.

Під час виконання практичних вправ із надання першої домедичної допомоги судові розпорядники відпрацюють навички з оцінки безпеки, підходу до постраждалого, його огляду та оцінки стану. За допомогою тренерів учасники підготовки ознайомляться з автоматичним зовнішнім дефібрилятором та порядком його використання при проведенні серцево-легеневої реанімації, опанують поняття гострий інфаркт міокарду та інсульт,  їхні ознаки і принципи надання домедичної допомоги при невідкладних станах.

 

Сучасні методи роботи судового розпорядника