Суд не вправі вимагати витяг з реєстру адвокатів

Для підтвердження повноважень захисника достатньо надати лише порядку, та копію свідоцтва про роблять на заняття адвокатською діяльністю. При цьому, додаток до матеріалів кримінального провадження захисником витягу з Єдиного реєстру адвокатів законодавством не передбачена.

Відповідні положення містяться ст. постанові КУС Ст. від 13 листопада 2019 року № 201/1058/19.

V у касаційній скарзі захисник, посилаючись на істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, просив ухвалу суду апеляційної інстанції скасувати і призначити новий розгляд ст. суді апеляційної інстанції. Вказував на те, що повертаючи його апеляційну скаргу, суд апеляційної інстанції вказав, що він і ст. підтвердження повноважень захисника, приклав до своєї волі апеляційної скарги лише на замовлення, та копію свідоцтва про роблять на заняття адвокатською діяльністю, але не доклав копію договору про надання правової допомоги адвокатом, а витяг з Єдиного реєстру адвокатів, і, таким чином, не підтвердив свої повноваження на представництво інтересів.

Вказував на те, що дане твердження суперечить КПК, в Законі “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, позиціях Верховного Суду, і в практиці Європейського суду з прав людини.

Згідно п. В 2 ч. 1 сент. 50 КПК повноважень захисника на участь в. кримінальному провадженні підтверджуються:

1) свідоцтвом про роблять на заняття адвокатською діяльністю;

2) ордером, знаходяться у злагоді із захисником або дорученням органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги.

У цьому випадку використана синтаксична конструкція, в якій однорідні члени речення з’єднані бессоюзной зв’язком, так і між двома останніми членами речення стоїть розділовий сполучник “або”.

Таким чином, контрольно-пропускний пункт на 2 год. 1 сент. 50 КПК визначає, що повноваження захисника повинні вважатися підтвердженими, якщо – v, додатково до документа, передбаченому п. З 1 – захисник надав хоча б один з документів, передбачений п. В 2 ч. 1 цієї статті.

Відповідно до ч. 2 вересня. 50 КПК встановлення будь-яких додаткових умов для підтвердження повноважень захисника чи для його залучення до участі ст. кримінальному провадженні не допускається. При цьому, долучення до матеріалів кримінального провадження захисником витягу з Єдиного реєстру адвокатів законодавством не передбачено.

Отже, виходячи з наведеного, суд апеляційної інстанцій допущено істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, яке відповідно до вимог п. 1 годину. 1 сент. 438 КПК є підставою для його скасування та призначення нового розгляду ст. суді апеляційної інстанції.

Враховуючи викладене, касаційна скарга захисника підлягає задоволенню, а ухвала суду апеляційної інстанції підлягає скасуванню, з призначенням нового розгляду ст. суді апеляційної інстанції.

Суд не вправі вимагати витяг з реєстру адвокатів