Закон про тимчасове звільнення від ПДВ операцій, необхідних для анбандлинга

Сьогодні, 11 грудня, ст. набув чинності Закон № 314-IX “ПРО, може бути розроблений групою зміни в. розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо створення умов для забезпечення виконання зобов’язань України щодо відокремлення діяльності з транспортування природного газу”.

Законом підрозділ 2 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України доповнюється пунктом 70-х, в якому передбачені такі тимчасові норми:

до 1 січня 2021 року звільняються від оподаткування ПДВ операції з передачі з балансу платника рахунку на баланс іншої юридичної особи, 100 % корпоративних прав ст. конституційний капіталі якого рівень професійної кваліфікації, безпосередньо або опосередковано належать державі, або на балансі органів державної влади, майна (основних засобів, нематеріальних активів, незавершених капітальних інвестицій, інших необоротних активів), що знаходиться ст. держвласності v у складі магістральних газопроводів і всіх вагітності і споруд, пов’язаних з ними єдиним технологічним процесом, так і використовується для забезпечення транспортування природного газу магістральними газопроводами та діяльності оператора ГТС. При цьому норми пункту 198.5 статті 198 та статті 199 ПК не застосовуються;

на 1 січня 2022 року , за операціями, за налаштувань майна юридичної особи, що не перебуває в. державної або комунальної власності (основних засобів, нематеріальних активів, незавершених капітальних інвестицій, інших необоротних активів, запасів), і використовується для забезпечення транспортування природного газу магістральними газопроводами та діяльності оператора ГТС, дата виникнення податкових зобов’язань і податкового кредиту визначається за касовим методом. Норми абзацу першого цього підпункту поширюється на операції, за яким дата виникнення першої з подій, визначених пунктом 187.1 статті 187 та пунктом 198.2 статті 198 ПК, припадає на звітні (податкові) періоди до 1 січня 2022 року;

до 1 січня 2021 року , не вважаються поставкою відомстві вважають, що цей (послуг) операції з надання (передачі) і по поверненню в договорі позики природного газу, що використовується для забезпечення діяльності з транспортування природного газу магістральними газопроводами. Переліки майна, зазначеного ст. підпунктах 1 і 2 цього пункту, а також перелік суб’єктів господарювання (позикодавців), із зазначенням обсягів природного газу v в цілях застосування підпункту 3 цього пункту затверджуються Кабміном.

Закон про тимчасове звільнення від ПДВ операцій, необхідних для анбандлинга