мастеркард новини

Європейська комісія оштрафувала компанію MasterCard на 570,6 мільйонів євро за штучне завищення комісій за обробку транскордонних операцій по дебетових і кредитних картах в межах ЄС.

У заяві на сайті Єврокомісії йдеться, що штраф MasterCard був знижений на 10%, оскільки компанія співпрацювала зі слідством.

“Правила MasterCard перешкоджали пошуку магазинами більш вигідних умов, які пропонують банки в інших державах-членах ЄС, і тим самим штучно завищували вартість карткових платежів, завдаючи шкоди споживачам і рітейлерам ЄС”, – заявила член Єврокомісії з питань конкуренції Маргрете Вестагер.

Розслідування Єврокомісії щодо платіжних систем почалося ще в 2013 році, а через два роки MasterCard було направлено повідомлення про претензії. У документі зазначалося, що правила MasterCard не дають банкам пропонувати рітейлерам, розташованим в іншій державі Європейської економічної зони (ЄЕЗ), більш низькі тарифи, ніж ті, які діють в такій державі.

Єврокомісія також стверджувала, що MasterCard порушувала антимонопольне законодавство ЄС, “встановлюючи штучно завищену мінімальну вартість обробки транзакцій з використанням карт MasterCard, випущених в інших регіонах світу”.

У 2017 році MasterCard очікувала, що штраф може скласти до мільярда євро, але в грудні 2018 року зарезервувала під нього 650 мільйонів доларів.

Єврокомісія оштрафувала MasterCard на півмільярда євро за завищення комісій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.