Закон про заборону вирубки лісів на гірських схилах Карпат

Сьогодні, 21 листопада, набув чинності Закон № 249-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону”. Він був офіційно опублікований в газеті “Голос України” 20 листопада.

Законом внесено зміни до законів “Про природно-заповідний фонд України” та “Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону”. Закон про мораторій відтепер буде називатися “Про заборону на проведення суцільних рубок в гірських ялицево-букових лісах Карпатського регіону”.

Прийнятий Закон встановлює заборону на проведення суцільних рубок в гірських ялицево-букових деревостанів, суцільних рубок головного користування та будь-яких інших суцільних рубок в високогірних лісах, в лісах в лавинонебезпечних та селеопасних басейнах і в берегозахисних ділянках лісу в Карпатському регіоні України, крім розробки суцільних ветровалов і буреломів, а також суцільно уражених шкідниками і хворобами насаджень.

На стрімких схилах в гірських ялицево-букових лісах Карпатського регіону вирішуються тільки вибіркові рубки головного користування та вибіркові рубки формування і оздоровлення лісів.

На пологих і похилих схилах в гірських ялицево-букових деревостанів проводяться тільки поступові і вибіркові рубки.

Законом визначається зміст термінів “ялицево-букові деревостани”, “суцільні рубки”, “рубки формування і оздоровлення лісів” і т. п.

Заготівля і вивезення деревини в гірських лісах Карпатського регіону проводяться переважно з використанням пріродосохранних систем машин і механізмів та гужового транспорту, що забезпечують допустимий вплив на навколишнє середовище, а також зі збереженням наявних вузькоколійних лісовозних залізниць і оптимізацією мережі лісових автодоріг.

Прописана вимога розширити до 2030 року мережа лісових автодоріг з твердим покриттям в лісах регіону до 10 кілометрів на 1000 гектарів.

Закон про заборону вирубки лісів на гірських схилах Карпат