Законопроект про скасування адвокатської монополії рекомендований до включення до порядку денного

Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді попередньо схвалити поданий Президентом як невідкладний законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) (№ 1013).

Відповідне рішення Комітет прийняв на своєму засіданні 13 листопада 2019 року, розглянувши законопроект № 1013 і Висновок Конституційного Суду від 31 жовтня 2019 року № 4-в / 2019установів таке.

31 жовтня КСУ прийшов до узагальненого висновку, що Законопроект про внесення змін до Конституції (щодо скасування адвокатської монополії) відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції.

Згідно ч. 5 ст. 149 Регламенту ВР Верховна Рада може розглянути питання і прийняти рішення про попередньо схвалення законопроекту відповідно до ст. 155 Конституції за умови, що такий законопроект згідно з висновком КCУ відповідає вимогам статей 157, 158 Конституції, і щодо його положень КСУ не висловив застережень.

З огляду на викладене, а також положення ст. 149 Регламенту ВР, Комітет з питань правової політики рекомендував ВР попередньо схвалити поданий Президентом як невідкладний законопроект про внесення змін до Конституції.

Нагадуємо, що пропонована законодавча ініціатива має на меті скасування адвокатської монополії, а саме: виключити положення ч. 4 ст. 131-2 чинної Конституції, згідно з якою виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді.

Законопроект про скасування адвокатської монополії рекомендований до включення до порядку денного